Dr Krukowski i jego zdanie

Znaczenie nerwów rdzeniowych najłatwiej ocenić w praktycznej obserwacji ich wpływu na wszelkie bóle nerwicowe: serca, żołądka czy jelit. Dr Krukowski opisuje wiele ciekawych spostrzeżeń.

Pani M.R. od szeregu lat leczyła się na bóle w jamie brzusznej – towarzyszyło temu znaczne wychudzenie, na przemian obstrukcje z biegunkami, co ostatnio uniemożliwiło jej uczęszczanie do teatru. Ścisła dieta doprowadziła do upadku sił. Liczne kuracje u znanych specjalistów nie dawały pozytywnego rezultatu. Wreszcie kręgarz dr Krukowski stwierdził skrzywienie kręgosłupa na odcinku górnym lędźwiowym. Po dwóch zabiegach chora poczuła się już lepiej, a po ostatnim zaczęła się normalnie odżywiać i przybrała na wadze 6 kg. Wszelkie dolegliwości minęły.

Dr Krukowski na podstawie swej długoletniej praktyki kręgarskiej doszedł do przekonania, że bardzo wiele cierpień żołądkowych bierze swój początek z dyslokacji kręgów, a zabiegi korekcyjne dają znakomite i często zaskakujące wprost efekty.

To samo dzieje się przy chronicznych chorobach serca, zwłaszcza natury naczyniowo-nerwicowej. Prawie zawsze towarzyszy im przemieszczenie kręgów piersiowych albo górnych lędźwiowych. Przykład: pan A. T., lat 51. W ciągu 13 łat cierpiał na ciężką nerwicę serca, tak głosiły zgodnie wszystkie diagnozy. Objawy jak zwykle: bolesność za mostkiem z promieniowa- niem do lewego ramienia i ręki, trudności w oddychaniu przy najmniejszym ruchu, przyspieszone tempo. Dr Krukowski stwierdza dyslokację IV P, stosuje zabieg z efektem wspaniałym i prawie natychmiastowym. Aby uspokoić ostry atak astmy, często pomaga silne wstrząśnięcie (uderzenie) okolicy III P lub VII K.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>