Laptop dla księgowej – jaki wybrać?

Mogłoby się nam wydawać, że laptop dla księgowej musi być urządzeniem bardzo zaawansowanym, aczkolwiek wcale tak nie jest. Sprzęt ten może być spokojnie ze średniej półki cenowej, dlatego że księgowa nie potrzebuje wcale czegoś, co jest tak bardzo zaawansowane.

Podzespoły laptopa dla księgowej

  • Procesor – nie ma potrzeby kupować laptopa z naprawdę mocnym procesorem, chyba że programy do księgowania, jakie księgowa ma na nim zamiar zainstalować, są naprawdę bardzo ciężkie i wymagające. Jeżeli nie, to wystarczy procesor ze średniej, a nawet z niższej półki.
  • Pamięć RAM – pamięci operacyjnej też nie musi być jakoś wiele. Wydaje się, że takie 4 GB wystarczy w zupełności.
  • Dysk twardy – pojemność dysku twardego powinna być dość duża, dlatego że przechowywanie wszystkich dokumentów od klientów i różnego rodzaju plików, wymaga jednak posiadania dużej ilości miejsca. Dobrze byłoby, gdyby dysk twardy miał przynajmniej 300 GB, ale tak naprawdę najlepiej sprawdzi się taki, którego pojemność wynosi 500 GB.
  • Karta graficzna – wystarczy zintegrowana karta graficzna. Nie ma sensu kupować notebooka z dedykowaną grafiką, dlatego że zadania, które normalnie wykonuje księgowa, nie wymagają dużej wydajności karty graficznej.
  • Monitor – z uwagi na to, że księgowa praktycznie przez cały czas pracuje przy komputerze, a dodatkowo pracuje na zaawansowanych arkuszach kalkulacyjnych, jasne jest, że potrzebuje naprawdę dobrej jakości monitora. Powinien być to monitor IPS, w żadnym wypadku nie TN. Matryca musi być pokrywa matową powłoką, natomiast podświetlenie powinno być LED. Ważna jest też przekątna. Najlepiej sprawdzi się notebook 16,5 cala albo nawet 17 cali.

Cena laptopa dla księgowej

Koszt zakupu notebooka dla księgowej nie jest wcale wysoki. Tak naprawdę podstawowe urządzenie można kupić już w cenie ok. 2000 zł. Osoby, które chciałyby bardzo oszczędzać, kupią notebooka jeszcze taniej. Natomiast dla bardziej wymagających polecane są modele w cenach 2500-3000 zł. Taka cena determinuje już wyższą jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *