Poruszanie się pendolum

Nie czas wnikać nam w te nieprawdopodobnie wyglądające, a jednak rzeczywiście prawdziwe historie. Gdybyśmy chcieli je przytaczać, musielibyśmy sporządzić specjalny aneks. Obróćmy lepiej wzrok na działania medyczne radiestezji, bo to nas przede wszystkim interesuje. Stwierdzono, że pendulum inaczej się porusza nad organizmem zdrowym, inaczej nad chorym. Przeważnie obroty wahadła oznaczają /drowie, a oscylacja (wahanie się po linii prostej) – chorobę.

Tak więc, ustawiając wahadło nad pacjentem lub fotografią i obserwując ruch wahadła, jesteśmy w stanie określić jego stan zdrowotny. To samo, oczywiście, dzieje się z przedmiotem należącym do pacjenta. Jest on w stanie zastąpić nie- obecnego. W tenże sposób badamy poszczególne narządy (serce, wątrobę, płuca… itd). Tylko tu znów powstanie zagadnienie, na co reaguje nasze pendulum. Na bezpośrednie promieniowanie chorej wątroby, czy też odpowiada drogą mentalnej telepatii na zadane pytanie? Jak już na wstępie mówiliśmy, radiestezja uznaje wiele rozmaitych promieni, z których promień mentalny jest najszybszy, najsilniejszy i wszystko przeszywa (nie zna przeszkód na swej drodze). Stąd powstaje mimo woli niepokojąca myśl: wszelka reakcja pendulum na promieniowanie podłoża może być stłumiona reakcją mentalną, ale tak nie jest. Autor niniejszej książki przez czas pewien zaangażowany był osobiście w dociekaniach radiestezyjnych prowadzonych pod kierunkiem jednej ze znanych na tym polu radiestetek angielskich. W owym czasie pracowałem w Instytucie Medycyny Tropikalnej i z tego tytułu miałem dostęp do bogatego zbioru rozmazów bakteryjnych, czyli mikroskopowych preparatów z różnymi pasożytami lub drobnoustrojami tropikalnymi. Otóż, aby sprawdzić aktywność pendulum, zacząłem eksperymentować nad tymi preparatami i rzeczywiście, bez pudła stwierdziłem różnorodność reakcji. Żeby to jaśniej odzwierciedlić, przedstawię tutaj pokrótce stosowaną przeze mnie metodę (przejętą od profesorki).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>