RADIESTEZJA – CUDOTWÓRCZYNI

Zdefiniowanie tego nowego pojęęia sprawia wielki kłopot, gdyż brak odpowiedniego terminu. Nie można radiestezji nazwać przecież nauką, mimo że od wielu lat do tego miana pretenduje. Jeżeli wziąć pod uwagę wręcz zadziwiające i rewelacyjne wyniki jej dotychczasowych dociekań, okaże się bezspornie, że ma ona do tego wszelkie prawa. Dlatego jeżeli radiestezja nie jest nauką, to w każdym razie jest wiedzą wysoce ezoteryczną, przeznaczoną dla „wielkich wtajemniczonych”, dla jakichś kapłanów wiedzy tajemnej, ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, liczących na przyszłość, która bez wątpienia wszystkie jej tajemnice wyjaśni.

Radiestezja jest spadkobierczynią w prostej linii różdżkar- stwa, a raczej jego ewolucyjnym rozwinięciem, polepszeniem i pogłębieniem. Zajmuje się ona studiami nad promieniotwórczością wszechświata, jak dotąd nieuchwytną, metodami materialistycznej fizyki i chemii. Przede wszystkim radiestezja interesuje się stosunkiem promieniowania ludzkiego do promieniotwórczości podłoża geologicznego. Cały wszechświat według niej wypełniają rozmaite wibrujące fluidy, które zamykają się w organizmach żywych, a także we wszelkich tworach natury, nawet martwej, z kamieniem włącznie. Nasz organizm reaguje swoim jestestwem na każdą zmianę podłoża ziemskiego, po którym kroczy. Zamieszkując ten lub inny punkt, to lub inne mieszkanie, mało zasta- nawiamy się nad szkodliwością lub dobrodziejstwem podłoża, na którym dom nasz stoi. Cierpimy na bóle głowy, zapadamy na różne słabości, rozwija się u nas reumatyzm, a nie wiemy, że powodem tego jest tylko wadliwe ustawienie łóżka. Maleńkie przesunięcie usuwa nieraz cały kłopot. O tym właśnie powie nam wprawny radiesteta ze swoją nowoczesną różdżką, czyli ciężarkiem zawieszonym na sznurku, zwanym pendulum. Coś promieniuje, ale my tego „czegoś” nie znamy, gdyż żaden manometr nie jest zdolny tych subtelnych drgań uchwycić.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>