Stosowanie aloesu

O żeń-szeniu nie będę się rozwodził, bo korzeń ten czyni cuda w lecznictwie na miarę czarodziejską przeróżnych szamanów i nie ma on ograniczeń w tym działaniu, byleby był prawdziwy i odpowiednio znaleziony, a o to bardzo trudno.

Aloes oczyszcza krew, wzmacnia organizm, a zwłaszcza system nerwowy. Ma szczególne działanie na przewód pokarmowy i płuca. Leczy znakomicie wszelkie dolegliwości oskrzelowe, a nawet… gruźlicę zaawansowaną. Nie wolno go tylko używać przy nowotworach, gdyż mając właściwości pobudzające do regeneracji, przyśpiesza także wzrost tkanki nowotworowej. Używa się Aloes arborescens (u nas w doniczkach).

Użycie: wybrać aloes jędrny, zdrowy, bujny, co najmniej pięcioletni. Przed cięciem liści nie podlewać 10 dni. Wytrzeć liście mokrą szmatką i ściąć nisko. Następnie zawinąć w biały papier i odłożyć na 3 dni w miejscu suchym, przewiewnym a chłodnym. Wycisnąć sok starannie i wlać do słoika, dodać tyleż stołowego wytrawnego wina i tyleż miodu. Odstawić na 12 dni w ciemne miejsce. Wymieszać, rozlać do flaszek i dobrze zatkać. Brać:

– Tydzień I – 3 x dziennie łyżeczka od herbaty

– „ II – 3 x dziennie łyżka stołowa

– „ III – 3 x dziennie kieliszek od wódki (recepta C. Klimuszki).

Aloes także znakomicie leczy wszelkie rany. Przykładać liść. Bursztyn od wieków był najpopularniejszym z kamieni, ale bynajmniej nie w biżuterii, jak to mylnie sądzono. Z bursztynów tworzono paciorki-różańce, którymi się zabawiali Rzymianie. Przebierali je w palcach, co przejął od nich świat muzułmański. Dzisiaj każdy Turek lub Arab przebiera taki „różaniec”. Z bursztynu robiono także fetysze i wieszano je na szyi wielbłąda. Istotnie, musi być w tym żółtym kamieniu jakaś moc antydestruktywna, skoro potrafił oprzeć się działaniu wody morskiej i poprzez wieki zachować nienaruszalną formę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>