Świat żywych podporządkował się wyrokom księgi nieba

Reasumując wszystko co powiedziano o lokalnych refleksach i metodach zadrażnień, doszliśmy chyba do przekonania, że organizm żywy nie jest tak prosty, jak na pozór mogłoby się wydawać, raczej jest to jeszcze dziewicza puszcza, w której łatwo zabłądzić. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że uciskiem lub zranieniem jakiegoś jednego tylko punktu na dłoni lub stopie możemy głęboko porazić wątrobę, płuca lub mózg. Wszystko bowiem w tajemniczy jakiś sposób jest ze sobą powiązane. Te dziwy staną się kiedyś jasnością, a czary przestaną czarować.

Żeby zadziałać na jakiś narząd, aby go pobudzić lub uspokoić, żeby znieść stany zapalne jakiejś tkanki, nakłuwaliśmy igiełkami odległe punkty skóry i to była akupunktura. Innym razem polewaliśmy wybrane pole strugą zimnej wody i to była hydroterapia Żniniewicza. Gdzie indziej wkładaliśmy miedziany pierścień na palec nogi, żeby leczyć wątrobę i to był burkizm. Pani Eunice Ingham uciska jakiś określony punkt na stopie i usuwa tym dolegliwości śledziony czy ślepej kiszki. Jednym słowem, cała gama przeróżnych dróg wiedzie do tego samego celu. I wciąż jeszcze temat nie jest wyczerpany. Nawet radiestezja z jej czarodziejskim pendulum problemów tych nie rozwiązuje. Oto do akcji wchodzi nowy czynnik drażniący, nowy bodziec – kamień. Jak się okazuje, pozornie bezduszny, kanciasty i twardy, chłodny a nieprzytulny, kamień od wieków znany był ze swoich właściwości leczniczych.

Dwanaście miesięcy ma rok, a każdy miesiąc ma swój znak zodiakalny. Nad każdym znakiem czuwa jakiś grecki bóg albo bogini. Świat żywych podporządkował się wyrokom księgi nieba. Z gwiazd lecą meteory, a z meteorów rodzą się połyskujące piękne kruszce. Trzeba tylko wiedzieć, pod jakim znakiem urodziłeś się, i to już ci wystarczy, aby wybrać opiekuńczy kamień. Urodziłeś się pod znakiem Skorpiona (24 X – 22 XI) – Mars jest twoją planetą, ametyst twoim kamieniem. Urodziłeś się gdzieś pomiędzy 22 maja a 21 czerwca, więc należysz do Bliźniąt. W takim razie Apollo się tobą opiekuje, a topaz przynosi ci szczęście i zdrowie. Skoro znak Ryby jest twoim znakiem (20 lutego – 20 marca), w bogu Neptunie przyjaciela masz, szafir noś w swoim pierścionku. Skoro Lew ci jest przeznaczony, Jupitera stałeś się oblubieńcem, jaspisowy kamień noś w swoim pierścionku. I tak dalej… i tak dalej, nie miejsce tutaj bawić się w astrologię, naszym konkretnym zadaniem bowiem nie jest badanie wyroków gwiazd, tylko badanie konkretnych środków leczniczych. Lepiej rozpatrujmy kolejno wszelkie możliwości w tym zakresie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>