Tani laptop – na czym można oszczędzić?

Kiedy budżet jest naprawdę niewielki, pojawia się konieczność mądrego nim dysponowani i jednocześnie zakupienia czegoś, co będzie zdawało egzamin, ale co będzie można nabyć w naprawdę korzystnej cenie. Zaraz dowiesz się, jak oszczędzić na zakupie laptopa.

Słabsze podzespoły

Jeżeli chcesz wydać na notebooka mało, to jasne jest, że nie kupisz mobilnej stacji roboczej, tylko coś naprawdę podstawowego, co nie będzie się cechowało zbyt dużą mocą. Jasne jest także to, że będziesz zmuszony okroić nieco swoje oczekiwania, żeby wpasować się idealnie do tego, co jest na rynku. Przede wszystkim postaw na słabszy procesor – nie i5, ale i3 i to w takiej podstawowej wersji. Po drugie szukaj laptopa ze zintegrowaną, a nie dedykowaną kartą graficzną. Po trzecie nie szukaj modelu z dużą ilością pamięci RAM, bo taki będzie droższy.

Słabszy materiał wykonania

Na rynku dostępne są laptopy z super lekkiego aluminium, ze stali węglowej, wzmacniane magnezem i innymi komponentami, jednakże takie konstrukcje są drogie. Jeżeli interesuje Cię tani laptop, to tak naprawdę jedyne, na co powinieneś postawić, to plastik. Obecnie obudowy z tworzyw sztucznych nie są już tak słabe, jak były kiedyś, a mimo to są znacznie tańsze, tak więc kupno takiego sprzętu pozwoli Ci sporo zaoszczędzić. Już sama obudowa może wszak generować koszt o kilkaset złotych większy lub mniejszy.

Mniej znany producent

Oczywiście szczytem marzeń byłby laptop od znanego producenta. Najlepiej taki z jabłuszkiem, ale nie każdego na to stać, a w momencie, kiedy zastanawiasz się, jak kupić taniego laptopa, tak naprawdę nie ma mowy o tym, by wydawać kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych na taki sprzęt. Musisz zadowolić się mniej znanym producentem. Jest jeszcze jedna sprawa, otóż poszczególni producenci mają jeszcze konkretne linie produktów: linie droższe i bardziej zaawansowane i linie znacznie tańsze, przeznaczone dla klientów z mniej zasobnym portfelem i powinieneś w tym przypadku celować właśnie w te drugie. Oszczędność to zazwyczaj kolejne kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *